Listopad 17, 2018, 10:00:01Najnoviji Član: CerCyo

Autor Tema: Metalfoes counter vs. Cyber Jar  (Posjeta: 43 )

Offline cindroman

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
Metalfoes counter vs. Cyber Jar
« : Listopad 06, 2018, 21:37:46 »
Poštovani, odigrala se scena tokom našeg dvoboja i molim vas da nam razlučite našu dvojbu.
Protivnik je na polju imao dva monstera u ATK poziciji. Jednog Metalfoes-a i jednog Gouki-a. Imao je setanu Metalfoes Counter od prošlog kruga. Ja sam imao setanog Cyber Jar-a. Protivnikov je bio krug. Ušao je u Battle Phase i napao sa jednim monsterom mog Cyber Jar-a. Cyber Jar se flipao i aktivirao efekt. Nakon resolvanja efekta Cyber Jar-a protivnik je aktivirao Metalfoes Counter vodeći se logikom : "možeš ju aktivirati kada se monster uništi, ne možeš ju igrati usred Jar-ovog efekta (između uništenja i povlačenja), mora da se igra nakon što se prizovu svi monsteri na polje"
On je odigrao Metalfoes Counter i resolvao njen eff. Prihvatili smo to kompromisno i sada pitam vas iskusnije da mi razlučite je li potez ispravno odigran, i ako nije, kako se trebao odigrati. Je li on uopće mogao odigrati svoju trap kartu, dolazi li do missanja tajminga? Molim vas da mi netko objasni step-by-step. Hvala

Online Kraljdred

• Trade Count: (8)
  • Novi igrač
Odg: Metalfoes counter vs. Cyber Jar
« Odgovori #1 : Listopad 08, 2018, 14:32:58 »
Zanimljiv post.

Malo je teže pričat o rullingima karata koje su na ban listi, pogotovo ako su jako dugo tamo kao Cyber Jar.

S tim rečeno, opčenito kada se priča o missanju timinga, 2 stvari se treba imat na umu:

1. Dali na karti piše IF ili WHEN
2. Nemogu se effecti aktivirat usred chaina

U ovom slučaju, Metalfoes Counter kaže IF a card is destroyed, tako da nemože missat timing. Ali, zbog drugog pravila kojeg sam napisao, nemože se aktivirat usred chaina kada je cyber jar unistio polje. Stoga, pravilan redoslijed je:

1. Cyber Jar se flipa, njegov effect je chain 1.
2. Effect Cyber Jara se odvija.
3. Pošto je čudovište bilo uništeno zbog cyber jara, nakon sto cyber jar napravi u cijelosti svoj effect, drugi igrač može početi novi chain s Metalfoes Counter.

Dakle vi ste točno napravili taj play.

Offline cindroman

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
Odg: Metalfoes counter vs. Cyber Jar
« Odgovori #2 : Listopad 13, 2018, 18:49:40 »
Hvala Kralj Dred, može lock na post.