Kolovoz 24, 2019, 22:29:14Najnoviji Član: lord wanel

Autor Tema: Pomoć oko efekata karata  (Posjeta: 728 )

Offline Coremax

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
Pomoć oko efekata karata
« : Srpanj 30, 2018, 23:17:26 »
Pozdrav svima, ja sam noob što se tiće yu-gi-oh-a te sam tek prije tjedan dana počeo sa kartanjem. Kupio sam Lair of Darkness Structure deck te imam nekoliko pitanja u vezi efekata nekih karata te Vas lijepo molim za pomoć ukoliko ste sigurni u vaše znanje, također molim jasne odgovore.
Dakle da počnem: karta Grinning grave virus( trap ). Pri aktivaciji trap karte žrtvovanjem  dark monstera sa 3000 ili manje napada moji protivnik mora uništiti jednu kartu po svom izboru iz svog decka ili ruke za svakih 500 atk koje je imalo žrtvovano čudovište na polju. Ako je žrtvovan monster imao 2000 ili više atk te sam aktivirao ovu kartu, mogu pogledati sve karte koje moj protivnik izvuče do kraja trećeg kruga nakon aktivacije ove karte i tada svaki njegov monster bude uništen od tih karata koje on ima u ruci. Karte koje su uništene idu u GY i njihovi efekti ne mogu biti aktivirani taj isti krug.

Dakle moje pitanje glasi: hoće li ti monsteri mog protivnika biti uništeni svaki krug nakon draw faze ili tek nakon 3 kruga nakon aktiviranja efekta Grinning grave virusa te u kojoj fazi kruga mogu pogledati njegove karte? Ili da eventualno olakšam stvar, kako pravilo razrješiti efekt ove karte?
Zamolio bih Vas za pristojan odgovor te hvala unaprijed.

Offline Kraljdred

• Trade Count: (9)
  • Novi igrač
Odg: Pomoć oko efekata karata
« Odgovori #1 : Kolovoz 02, 2018, 02:40:05 »
Pozdrav, nadam se da imaš fun s Yugioh-om  :)

Dakle ako ispuniš uvjet da je žrtvovano čudovište imalo 2000 napada, tvoj protivnik tijekom njihovog draw phase ti mora pokazati svaku kartu koju "drawa" iz decka, i ako je povučena karta čudovište, to čudovište je uništeno i bačeno u grob. Effekt traje do 3. End Phase protivničkog turna, što znači barem 3 puta češ mu gledati što je povukao.

Također ako povuče karte iz decka korističi effekte poput Pot of Greed, te karte također ti mora pokazati i sva povučena čudovišta su uništena. Samo pazi da postoji razlika između povlačenja karata i searchanja karata ( naprimjer Reinforcement of The Army searcha 1 warrior čudovište i neračuna se kao "draw").

Ako imaš još pitanja slobodno pitaj.

Offline Coremax

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
« Odgovori #2 : Kolovoz 03, 2018, 10:25:50 »
Hvala ti na odgovoru i sad razumijem kako se resolva efekt.
Imam jos jedno pitanje što se tiće trap karte "Sinister Yorishiro"
Dakle to je continous trap i ne razumijem kako funkcionira efekt te karte, dakle svaki krug, jedan lvl 5 ili više monster kojeg normlano prizovem može biti prizvan bez tributa. Kako? Ako je u krugu dozvoljeno samo jedno prizivanje monstera nebitno jeli on lvl 5 ili više ili uopće ne treba monstera za tribute( lvl 4 ili niže). Znači li da aktivacijom ove karte ja mogu bez žrtvovanja isti krug prizvati npr. Darkest diabolos, lord of the lair?

Offline Kraljdred

• Trade Count: (9)
  • Novi igrač
« Odgovori #3 : Kolovoz 03, 2018, 10:43:22 »
Da znači Sinister Yorishiro ti dozvoljava da normalno pozoves level 5+ Fiend čudovište bez žrtve. Naravno to ti potroši tvoj normal summon za taj potez. Da možeš tako normalno pozvati Darkest Diabolosa.