Listopad 23, 2019, 01:56:27Najnoviji Član: Conwinter

Autor Tema: Pitanje  (Posjeta: 1198 )

Offline shiroe

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
Pitanje
« : Svibanj 03, 2016, 16:10:19 »
Nakon uspijesnog Synchro Summona Black Rose Dragona, sve karte na polju bi se trebale unistiti. Medutim, moj protivnik je danas nakon toga dijela aktivirao iz ruke Hammer Shot, a zatim sam ja takoder iz ruke bacio Mystical Space Typhoon.

Tu je nastala rasprava jer je moj protivnik tvrdio da se efekat Black Rose Dragona ponistava te da njegove karte ostaju sacuvane na polju dok moj Black Rose Dragon svejedno ide na groblje. Zanima me da li je to tocno, ili je moj Typhoon spasio efekat moga Black Rosea?

Takoder, da li se protivnikov Hammer Shot doista moze odigrati iz ruke za vrijeme moga kruga?
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2016, 16:11:43 shiroe »

Offline Xyster

• Moderator
  • Trade Count: (411)
  • Legend
  • Nihil curo de ista tua stulta superstitione
Odg: Pitanje
« Odgovori #1 : Svibanj 03, 2016, 19:05:27 »
Hammer Shot se može igrati samo u Main Phaseu igrača koji Hammer Shot želi odigrati.
Tako da Black Rose Dragon uništava sve na polju.

Da je recimo umjesto Hammer Shot protivnik odigrao Bottomless Trap Hole kojega je imao od svojeg ranijeg poteza face-down na polju, Bottomless Trap Hole bi maknuo Black Rose Dragona iz igre, ali bi efekt Black Rose Dragona i dalje vrijedio i uništio sve karte na polju, jer je uvjet za aktivaciju efekta zadovoljen i efekt je već aktiviran - nakon što je efekt aktiviran nije bitno što se dogodi što se s samom kartom čiji je efekt.

Da si na taj Bottomless Trap Hole ti kao odgovor odigrao Mystical Space Typhoon, ne bi s time ništa postigao jer opet je efekt Bottomless Trap Holea već aktiviran, a Mystical Space Typhoon samo uništava karte a ne negira njen efekt.
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2016, 19:08:13 Xyster »

Offline shiroe

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
Odg: Pitanje
« Odgovori #2 : Svibanj 03, 2016, 19:30:55 »
Zahvaljujem na detaljnom odgovoru. :)