Prosinac 13, 2019, 23:22:58Najnoviji Član: Geolivey

Autor Tema: Poboljsajmo YGO u Hrvatskoj!  (Posjeta: 12068 )

Offline kaiba

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
Odg: Poboljsajmo YGO u Hrvatskoj!
« Odgovori #15 : Travanj 02, 2015, 22:28:50 »
Haha oraspolozis- prva pozitivna vijest danas
Stvarno tnx! :)

SMOKE WEED EVERY DAY!!!

Offline kaiba

• Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
« Odgovori #16 : Travanj 03, 2015, 09:42:17 »
Ima li još itko sa negativnim "postom" ahha zez se

SMOKE WEED EVERY DAY!!!

Offline meja448

• Trade Count: (25)
  • Novi igrač
  • UP THE IRONS !!!
    • HAVE/WANT- uživajte ;)
« Odgovori #17 : Travanj 03, 2015, 11:48:55 »
Svaka cast na entuzijazmu, i meni je zao sto igra pomalo propada no tesko je to sprijeciti. Btw na jednu ruku se slazem i s dark masterom da je igra cak i unakazena zbog toga sto se prakticki pretvorila u biznis.
Svakako bih volio obnoviti ygo i vratiti mu stari sjaj u hrvatskoj no to nikako ne mogu sam, pogotovo ne ovdje u Šibeniku gdje i stariji igraci pomalo pocinju odustajati od igre  :'(
Al eto glavu gore, nadajmo se boljim vremenima...i animeu na tv  :D

Offline kaiba

• Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
« Odgovori #18 : Travanj 03, 2015, 12:05:15 »
Tnx na potpori :)

SMOKE WEED EVERY DAY!!!

Offline kaiba

• Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
« Odgovori #19 : Travanj 03, 2015, 12:27:32 »
Sto mislite kolike su mogućnosti da se anime vrati na TV?

SMOKE WEED EVERY DAY!!!

Offline Kiryu

• Battle group
  • Trade Count: (32)
  • Beast
  • **
  • Information - the biggest weapon in todays world.
« Odgovori #20 : Travanj 06, 2015, 14:35:10 »
Igra je bila biznis od samog početka. Konami je napravio igru da zaradi na njoj i sada je maltene jedina što ih drži još. A kada igrač shvati koliko neke karte koštaju i koliko može dobiti na njima, tu prestaje tzv. "čar igre". Samim time svi igraju najbolje deckove kako bi pobijedili i dobili bolje karte da zarade. Barem većina, ne impliciram na sve igrače.
Što se animea tiče, teško, Yugioh anime na TV-u je prolazna moda, a i ako ga opet stave, stavit će original, ili ne daj Bože GX, po ne znam već koji puta.

Offline kaiba

• Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
« Odgovori #21 : Travanj 11, 2015, 10:43:13 »
A ja mislio da se ja razumin u te stvari  :o

SMOKE WEED EVERY DAY!!!

Offline white dragon

• Administrator
  • Trade Count: (88)
  • Legend
    • Yu-Gi-Oh! Planet
« Odgovori #22 : Travanj 19, 2015, 22:19:42 »
Vjerojatno bi pomoglo da uvedemo chat na planet a?
[Poštovanje i cjenjenost ne dolazi hvalom i diplomom već radom i djelima]

Offline kaiba

• Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
« Odgovori #23 : Travanj 22, 2015, 14:57:26 »

DUUUHHH :)

Samo da li se zezas ili.....
« Zadnja izmjena: Travanj 22, 2015, 15:06:58 kaiba »

SMOKE WEED EVERY DAY!!!

Offline Mono 11

• Moderator
  • Legend
« Odgovori #24 : Travanj 23, 2015, 15:30:05 »
Jednom davno, bio se uveo Chat na Yugioh Planetu. Svi znamo kako je završilo...

Osim toga, kad pogledamo realno, što nije komentiranje Topic-a samo po sebi "kao public chat"? Za private imate messages... :S

Ono što općenito fali ( i forumu i igri ) su : Ljudi ( i useri ) među kojima bi bili noviji ( pridošlice ) i stariji igrači/useri ( koji bi ih uveli i napravili dobru početnu atmosferu, gdje sve počinje od skupljanja ekipice pa dolazi : druženje, diskusija, smijanje, interne fore, fair play, gradnja skilla i ponajviše uživanje u igri ), lokacije za turnire ( jer trenutno samo Zagreb ima LEGIT lokaciju ) i zdravija igra ( let's face it - Konami je uništio ovu igru, ali nije samo to - mi smo balkanci, većina njih ne zna prihvatiti gubitak, samo dobitak - ovdje ne spominjem nikoga, samo opću sliku našeg društva ).

Forum je propao jer je Yugioh ovdje propao ( globalno nije propao - još -, samo je postala teška komercijala i biznis ). Nema ljudi jer turnira ima skoro pa samo u Zagrebu ( pravih turnira - ne govorim o onome snaći ćemo se u nekom kafiću ili u nečijoj garaži i što li već - govorim o pravim turnirima gdje je svaki grad imao "svoj prostor, svoju lokaciju, svoje mjesto"; gdje se znalo da su to NAŠI stolovi, da je ovo NAŠ prostor i da smo u SVOJOJ atmosferi ). Dakle ako nema ljudi, sve ovo ostalo što sam nabrojao propada u vodu. Da bi se forum vratio, Yugioh bi se trebao vratiti. To je skoro, čak i potpuno nemoguće. Sve što se dobro napravi jednoga dana treba i propasti. Znalo se da će se jednog dana od ovoga napraviti odvratan biznis ( s time da je situacija još i više gora radi ekonomskog kraha; rekao bih da je ovo najgori scenarij koji se mogao dogoditi, a dogodio se )...

Samo će teški hardcore fanovi i playeri ove igre ostati. Ovo ostalo će ili se prebaciti na nešto drugo ili neće ni igrati ništa slično ili možda neće ni imati vremena za ovo...

Sad, but true.
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2015, 15:31:30 Mono 11 »

Offline Neos King

• Ex wandrlay
  • Trade Count: (2)
  • Legend
  • "I'm the chosen one."
« Odgovori #25 : Travanj 23, 2015, 16:19:45 »
Jednom davno, bio se uveo Chat na Yugioh Planetu. Svi znamo kako je završilo...

Osim toga, kad pogledamo realno, što nije komentiranje Topic-a samo po sebi "kao public chat"? Za private imate messages... :S

Ono što općenito fali ( i forumu i igri ) su : Ljudi ( i useri ) među kojima bi bili noviji ( pridošlice ) i stariji igrači/useri ( koji bi ih uveli i napravili dobru početnu atmosferu, gdje sve počinje od skupljanja ekipice pa dolazi : druženje, diskusija, smijanje, interne fore, fair play, gradnja skilla i ponajviše uživanje u igri ), lokacije za turnire ( jer trenutno samo Zagreb ima LEGIT lokaciju ) i zdravija igra ( let's face it - Konami je uništio ovu igru, ali nije samo to - mi smo balkanci, većina njih ne zna prihvatiti gubitak, samo dobitak - ovdje ne spominjem nikoga, samo opću sliku našeg društva ).

Forum je propao jer je Yugioh ovdje propao ( globalno nije propao - još -, samo je postala teška komercijala i biznis ). Nema ljudi jer turnira ima skoro pa samo u Zagrebu ( pravih turnira - ne govorim o onome snaći ćemo se u nekom kafiću ili u nečijoj garaži i što li već - govorim o pravim turnirima gdje je svaki grad imao "svoj prostor, svoju lokaciju, svoje mjesto"; gdje se znalo da su to NAŠI stolovi, da je ovo NAŠ prostor i da smo u SVOJOJ atmosferi ). Dakle ako nema ljudi, sve ovo ostalo što sam nabrojao propada u vodu. Da bi se forum vratio, Yugioh bi se trebao vratiti. To je skoro, čak i potpuno nemoguće. Sve što se dobro napravi jednoga dana treba i propasti. Znalo se da će se jednog dana od ovoga napraviti odvratan biznis ( s time da je situacija još i više gora radi ekonomskog kraha; rekao bih da je ovo najgori scenarij koji se mogao dogoditi, a dogodio se )...

Samo će teški hardcore fanovi i playeri ove igre ostati. Ovo ostalo će ili se prebaciti na nešto drugo ili neće ni igrati ništa slično ili možda neće ni imati vremena za ovo...

Sad, but true.
Potpisujem.

Offline Zec

• Trade Count: (2)
  • Monarch
  • **
« Odgovori #26 : Travanj 24, 2015, 14:43:35 »
Propalo je, ali ako bi mi ikako mogli utjecati na poboljšanje, siguran sam da bi crtići puno pomogli, bili su prije godinu dvije kada su 5ds prikazivali i baš se osjetilo da se priključilo relativno dosta novih ljudi, većina klinaca ali i to je nešto. Pa mi je pala ideja da carta magica ili white dragon, ili tko god organizira ygo u ovoj državi, da predlože ili plate hrtu, rtlu ili novoj da počnu opet prikazivati crtiće. 
Osim toga pomogli su oni promotivni turniri u šoping centrima, koje je vodio jevrosimov. Pa bi mogli i to opet uvesti?

Offline kaiba

• Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
« Odgovori #27 : Travanj 24, 2015, 19:14:55 »
Mono 11 i zec, ali i svi igrači diljem YGO planeta vasi odgovYGO p su me .... Su me zbunili, dali mi neku nadu da YGO ponovno počne , ali i da se smrvi u komadiće malih igrača koji ce ionako polako prestati igrati.

Zec, "igram" YGO od svoje druge godine ali još nikad nisam igrao , mislim igrao na turniru.
Možda se razumjes u te stvari a možda si kao ja pa nista ni ja ni ti neznamo.
Ako se razumjes u to  onda bi bilo jako dobro da white dragon nesto "izvede" (da se tako izrazom) i da se ygo vrati na TV i da privuče klince.

Mono11

Znam da se ti razumjes u YGO vise nego 99% usera na ygo planetu sto mislis može li wd (white dragon) ili netko od usera nesto napraviti, nesto pokrenuti da se "sve vrati na staro"?  :)

SMOKE WEED EVERY DAY!!!

Offline Mono 11

• Moderator
  • Legend
« Odgovori #28 : Travanj 25, 2015, 12:00:41 »
Mono 11 i zec, ali i svi igrači diljem YGO planeta vasi odgovYGO p su me .... Su me zbunili, dali mi neku nadu da YGO ponovno počne , ali i da se smrvi u komadiće malih igrača koji ce ionako polako prestati igrati.

Zec, "igram" YGO od svoje druge godine ali još nikad nisam igrao , mislim igrao na turniru.
Možda se razumjes u te stvari a možda si kao ja pa nista ni ja ni ti neznamo.
Ako se razumjes u to  onda bi bilo jako dobro da white dragon nesto "izvede" (da se tako izrazom) i da se ygo vrati na TV i da privuče klince.

Mono11

Znam da se ti razumjes u YGO vise nego 99% usera na ygo planetu sto mislis može li wd (white dragon) ili netko od usera nesto napraviti, nesto pokrenuti da se "sve vrati na staro"?  :)

Ovako, HRT ( probably i RTL ) ima već kupljenu sezonu YGO-a ( ne znam točno koje sve, ali ih ima ) i tu nema nikakvog problema što se tiče ekranizacije jer je već kupljeno.

ALI, re-emitiranje se može vršiti samo AKO se napiše molba, AKO oni prihvate tu molbu i AKO ne predstavlja problem u planovima programa HRT-a ( ili RTL-a, koji god ima i kod kojeg god se može ).

Iako to zvuči divno i krasno, šansa za to je vrlo niska - jer oni već imaju raspoređen program. Jako je mala šansa da bi tu molbu i prihvatili, s time da bi se prvo trebao dogovoriti termin razgovora sa nekim u HRT-u i porazgovarati o mogućnostima i postupcima - što je opet živa komplikacija i petljancija. Tko god ima volje za ovo, svaka mu čast.

Ali vraćanje YGO-a nazad na TV neće toliko pomoći jer opet nebi bilo promidžbenog programa za YGO. Dakle OPET neka komplikacija - jeli ih vidiš koliko ih ima? Možda nije puno zapisano, ali samo ovo je ŽIVA je*ada od posla...

Idemo dalje -
što se tiče promoviranja YGO-a na televizije, to su ENORMNE cijene.
Ako vas zanima : Cjenik promidžbenih usluga HRT-a.
S time da ili HRT ( ili neka agencija koja je bok uz bok s HRT-om ) ili privatna agencija mora napraviti ( ili kupiti već gotov materijal te sinkronizirati ) promidžbeni materijal. Dakle OPET komplikacija...

NAKON što se napravi uspješna ekranizacija YGO-a, svaki veći grad u Hrvatskoj ( osim Zagreb ) bi trebao imati dućan tipa "Land of Magic", "Carta Magica" ( or what not ) i napraviti prostor za turnire. U slučaju da je nemoguće imati takav dućan ( let's face it, to je loš biznis ovdje ), treba iznajmiti prostor za turnire. S time da se cijene za prostor kreću od 3000-4000 kn MINIMALNO. A da ne kažem koliko nakon toga bi se trebalo oglašavati gdje, kako i kada se to održava. Što s tim prostorom raditi kada NISU turniri, koliko bi koštala oprema ( stolovi i stolice ), kako održavati...

It's too much...
The sheer amount of thinking just killed me right now. T_T
« Zadnja izmjena: Travanj 25, 2015, 12:02:18 Mono 11 »

Offline kaiba

• Novi igrač
  • SMOKE WEED EVERY DAY!
« Odgovori #29 : Travanj 25, 2015, 15:52:08 »
Ovako, HRT ( probably i RTL ) ima već kupljenu sezonu YGO-a ( ne znam točno koje sve, ali ih ima ) i tu nema nikakvog problema što se tiče ekranizacije jer je već kupljeno.

ALI, re-emitiranje se može vršiti samo AKO se napiše molba, AKO oni prihvate tu molbu i AKO ne predstavlja problem u planovima programa HRT-a ( ili RTL-a, koji god ima i kod kojeg god se može ).

Iako to zvuči divno i krasno, šansa za to je vrlo niska - jer oni već imaju raspoređen program. Jako je mala šansa da bi tu molbu i prihvatili, s time da bi se prvo trebao dogovoriti termin razgovora sa nekim u HRT-u i porazgovarati o mogućnostima i postupcima - što je opet živa komplikacija i petljancija. Tko god ima volje za ovo, svaka mu čast.

Ali vraćanje YGO-a nazad na TV neće toliko pomoći jer opet nebi bilo promidžbenog programa za YGO. Dakle OPET neka komplikacija - jeli ih vidiš koliko ih ima? Možda nije puno zapisano, ali samo ovo je ŽIVA je*ada od posla...

Idemo dalje -
što se tiče promoviranja YGO-a na televizije, to su ENORMNE cijene.
Ako vas zanima : Cjenik promidžbenih usluga HRT-a.
S time da ili HRT ( ili neka agencija koja je bok uz bok s HRT-om ) ili privatna agencija mora napraviti ( ili kupiti već gotov materijal te sinkronizirati ) promidžbeni materijal. Dakle OPET komplikacija...

NAKON što se napravi uspješna ekranizacija YGO-a, svaki veći grad u Hrvatskoj ( osim Zagreb ) bi trebao imati dućan tipa "Land of Magic", "Carta Magica" ( or what not ) i napraviti prostor za turnire. U slučaju da je nemoguće imati takav dućan ( let's face it, to je loš biznis ovdje ), treba iznajmiti prostor za turnire. S time da se cijene za prostor kreću od 3000-4000 kn MINIMALNO. A da ne kažem koliko nakon toga bi se trebalo oglašavati gdje, kako i kada se to održava. Što s tim prostorom raditi kada NISU turniri, koliko bi koštala oprema ( stolovi i stolice ), kako održavati...

It's too much...
The sheer amount of thinking just killed me right now. T_T

Dud, are u trying to kill me??

Znaci... YGO za 2-5 godina kod nas ide pa pa, aufvidesen, the end, konec, kraj, svršetak??

SMOKE WEED EVERY DAY!!!