Listopad 23, 2019, 01:55:29Najnoviji Član: Conwinter

Autor Tema: Blaster sa negiranim efektima, Circle of the Fire Kings i Fire Kingovi  (Posjeta: 1383 )

Offline dex6

• Trade Count: (0)
  • Novi igrač
Tijekom igre sam se našao u par situacija za koje nisam pre siguran kako idu pravila.
1. Special summonam Blastera na field, nakon toga aktiviram efekt Tiger Kinga i negiram efekte svim ne-beast-warriorima do kraja protivnikovog poteza. Pretpostavljam da u protivnikovom End Phaseu Blaster ostaje na fieldu jer mu je negiran efekt, ali da li se on vraća u ruku na prvom slijedećem End Phaseu kada mu efekt više nije negiran?
2. Ovaj primjer mi je prošao na YGOpro i to me začudilo. Imao sam samo Yakshu na fieldu i setan Circle of the Fire Kings. Aktivirao sam Circle, uništio Yakshu i s.summono Baronga. Nakon toga uspio sam iskoristiti Yakshin efekt da uništim Baronga kojeg sam upravo summono. Moje pitanje je jel to moguće?
3. Svi Fire King Avatari imaju efekt da se mogu special summonat iz ruke ako je Fire King na fieldu uništen sa card effectom. Mogu li special summonat više njih ako je jedan uništen? Ili možda mogu special summonat po jednog za svakog uništenog Fire Kinga? Ili jednog bez obzira na to koliko ih je uništeno?
4. Efekti koji se aktiviraju u groblju tijekom standby phasea, konkretno veliki Garunix i Sacred Phoenix. Negdje sam čitao da turn player bira koji će se efekt prije aktivirati, pa me zanima je li to istina? Također, u mirror matchu, ako oba igrača imaju Garunixe koji im se vračaju sa groblja, da li opet turn player bira koji će se prije aktivirati?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Offline Kiryu

• Battle group
  • Trade Count: (32)
  • Beast
  • **
  • Information - the biggest weapon in todays world.
Odg: Blaster sa negiranim efektima, Circle of the Fire Kings i Fire Kingovi
« Odgovori #1 : Listopad 25, 2013, 19:25:59 »
1. Blaster bi se, ako je negiran tokom End faze tvoga protivnika, trebao vratiti na idućoj njegovoj End fazi što bi značilo da je na tvojoj još uvijek prisutan na polju.
2. Da, moguće je. Prvo moraš prizvati čudovište kako bi ispunio ono što piše na Circleu, a tek tada uništeni Fire King dobije svoj efekt. Naravno, ti možeš izabrati da ne igraš Yakshin efekt.
3. Možeš SS-at samo jednog Fire Kinga po uništenom monsteru. Ista je stvar i sa Kagetokageom, možeš prizvati samo jednog Kagetokagea po Normal Summonu monstera.
4. Za ovaj dio gdje možeš birati mislim da je istina. Za ovaj drugi gdje se vraćaju dva Garunixa nisam u potpunosti siguran, al' mislim da se aktivira onaj koji je prije uništen.

Neka me netko ispravi ako sam u nečemu pogriješio. :)