Prosinac 13, 2019, 23:21:44Najnoviji Član: Geolivey

Autor Tema: History Lesson: The Samz  (Posjeta: 5613 )

Offline GB King

• Trade Count: (6)
  • Master
  • No fact escapes me. Why do you think you can?-N.B.
History Lesson: The Samz
« : Ožujak 16, 2011, 10:39:48 »
Evo dragi čitatelji, useri Ygo Planet-a na ovo kišno jutro odlučio sam dodati novo poglavlje History Lesson-a. Svim čitateljima koji su pročitali prvi dio, kojima se ovom prilikom zahvaljujem na ocjenama i pohvalama, znaju oko čega se vrtio prvi dio. Naime, istraživao samo povijesnu pozadinu Gladiatora te došao do zaključka kako je Konami zaista proveo istraživanje i odradio odličan posao. Ovaj put ću vam ispričati povijesnu pozadinu Legendary Six Samurai-a.

Priča počinje u Sengoku periodu feudalnog  Japana (čitaj 15.st-17.st) te govori o ambicioznom mladiću čiji je cilj ujediniti  Japan i sebe proglasiti vladarom tog područja. Mladićev otac umire dok je on bio tinjejđžer . To na njegov zbunjeni mladi um ostavlja duboki dojam te osijećaj odgovornosti.
Mladić, koji je bio krvni nasljednik klana, ne postaje vladar nego ja ta pozicija dana njegovom starijem ujaku dok njemu ostaje mala rezidencija izvan vladarskog dvorca.
Posramljen, mladić u sjeni počinje skupljati pristaše i planira udar na vlast njegovog ujaka. Pridružuju mu se mlađi članovi klana, dok oni stariji ostaju uz njegovog ujaka. No mladić je bio pametan i lukav te je brzo skupljao sljedbenike.........

Sada prelazimo na pojedinačno opisivanje važnijih likova i figura u ovoj priči te na obrazloženje njihove uloge u cijeloj priči.

Naš glavni junak ove priče je Oda Nobunaga (Legendary Six Samurai- Shi En, kasnije Great Shougun Shien) najstariji sin njegova oca i pravni nasljednik Oda klana. Njega stariji članovi klana nisu voljeli jer je bio mlad i bezobrazan. On se povlači u malu rezidenciju i smišlja spletku protiv njegovog ujaka koji se proglasio vladarom klana Oda. Shien, iako talentiran, nije bio cijenjen u zemlji u kojoj se cijeni mudrost i starost. Otac mu ostavlja i mač Kushagaro, koji štiti od zlih sila i magije.

Prvi koji se pridružuje Shienu bio je Oda Nobumitsu (Legendary Six Samurai- Enishi, kasnije Enishi, Shiens Cancellor) njegov mlađi ujak koji je bio vjeran i povjerljiv. Zbog svoje naravi brzo se uspinjao i tako postao Shienova “desna ruka”. Osim što je bio Shienov osobni čuvar, bio je i njegov savjetodavac te je bio spreman za njega umrijeti.

Drugi član Shienovog tima bio je njegov dobro odgojeni i pristojni brat Oda Nobuyuki (Legendary Six Samurai-Kizan, kanije Grandmaster of The Six Samurai) koji je po nekima trebao nasljediti oca umjesto Shiena. Članovi klana su ga favorizirali jer je bio mnogo pristojiniji od brata. No, vjeran kakav je bio Kizan nije htio izdati brata nego je stao uz njega.

Jedan od članova Shienovog novog klana bio je i Azai Nagamasa (Legendary Six Samurai- Shinai)  Shienov bivši neprijatelj. Stanje između njih se promjenilo kad se Shinai oženio za njegovu sestru u ciljiu poboljšanja odnosa između dva klana. Odtad, dva muškarca se podnose čak i postaju prijatelji. Iako je inače bio neutralanu sukobu njegov brak sa Shienovom sestrom potiče ga da se pridruži Shienu.

Shienova mlađa sestra Oichi Oda (Legendary Six Samurai- Mizuho, kasnije Hand of The Six Samurai)
je bila poznata po svom vatrenom duhu i po svojoj ljepoti. Bila je udana za Shinaia dok joj je bilo šesnaest godina. U početku ga nije voljela, no s vremenom otvorila mu je svoje srce. Bila je glas razuma svome bratu i njegova najdraža ženska osoba općenito. Nikad u javnost nije izlazila bez vela na svom licu.

Dvorac koji je Shien trebao osvojiti i pretvoriti u svoju bazu operacija bio je poznati Kiyosu ( Shien's Castle of Mist). Uz svoje nove savjetnike formirao je klan zvan “Samurai Six”. Imao je i podršku naroda koju su mu pristali pomoći. Dan za udar je konačno došao, koristeći dimni signal Shien je signalizirao svojim pristašama da napadnu dvorac njegovog ujaka. Borba je bila krvava i trajala je danima. Naposljetku, Shien i njegovi samuraji osvojili su dvorac koji postaje središte njihovih operacija. No žrtava je bilo mnogo, čak je poginuo Shinaijev brat. Konačno Shien je zbog svoje lukavosti, planiranja i pomoći sa strane postao nasljednik svoga klana i ubio svoga ujaka.

No, nakon bitke bilo je očito da se Shienov klan raspada. Legendarna “šestorica” koju je osnovao je postojala samo kao formalnost i svatko je krenuo svojim putem. Planovi koji su htjeli postaviti Kizana kao vladara su konačno mogli biti ostvareni. Kizan je izdao svoga brata i napao njegov dvorac zajedno sa Kagekijem i još nekoliko pristaša njegovog plana. Nakon što se uspio probiti u dvorac Kizan je krenuo ravno na Shiena ali ga je Enishi zaustavio, dok je Shien ugodno sjedio na svom tronu(ova bitka je prikazana na karti Gozen Match).

Bitka je bila dugačka i teška, obojica su se iskazali te se nijedan nije htio predati. Konačno, Enishi probode Kizana ravno u oko. Unatoč teškoj boli Kizan se ustane, te ga njegov brat poštedi te protrjera iz te zemlje zajedno sa Kagekijem.

Kroz godine koje su sljedile Shien je pokorio većino okolnih klanova i proglasio se „Velikim Shienom“. Shinai koji sve to nije mogao gledati, unatoč intervenciji njegove žene, objavi rat Shienu. Sile su se danima borile ispred Shienove palače sve dok Shienove sile, zbog većeg broja ljudi, nije prodrla u Shinaijevu palaču. No, tad se Shien smilovao bivšem prijatelju, suborcu i mužu njegove sestre i odluči otići iz tog dijela zemlje i prekinuti sukob između njih dvojice.

Shienov pohod se nastavio dok nije postao vladar cijelog feudalnog Japana i bio priznat kao sila jednaka božanstvima. Takva politika ostavila je većinu zemlje u očaju, jadu i gladi. Ali, negdje iza horizonta stara sila skuplja snagu i stvara jedincu koja sebe naziva “Novih Šest“…..

Time dolazimo do kraja ovoga reporta o Samuraijima i o njovoj priči o moći,krvi,ljubavi i pohlepi. Nadam se da ste uživali u čitanju i da vam nisam previše vremena oduzeo. Isto tako mi je želja da ovaj report bude uspješan kao i prošli. Unaprijed se ispričavam na svim gramatičkim greškama i greškama općenito. No, da mnogo ne duljim nadam se da ste uživali i da vam nije žao što ste ovo pročitali.

Yours Truly: GB King         Napisano riječi: 1077
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2011, 14:22:58 GB King »

Offline Chaos D.A.D.

• Battle group
  • Trade Count: (35)
  • Monarch
  • **
  • Clara pacta, boni amici.
Re: History Lesson: The Samz
« Odgovori #1 : Ožujak 16, 2011, 10:54:44 »
Odlično, nadmašio si sam sebe. Meni je ovo još bolje od prvog djela i nadam se da če biti još takvih reportova!!!!
10/10
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2011, 11:07:18 Chaos D.A.D. »
Chaos .D.A.D. Have/Want Lista
Twilight Deck

D_o Isso Miki! al' ste ga zaspamali  :o  a nitko na moj post odgovorio nije ... pa u pritvor uz Sanadera ću vas sve, Maajke mi, e . Tko je moderator ovdje, pitam tko !? Sad ću da ga .!.
Ajmo trebamo novih ljudi za borbu, svi su dobrodošli, ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte:
http://www.erepublik.com/en/referrer/Sokol29

Offline dark monarch

• Trade Count: (78)
  • Primus
« Odgovori #2 : Ožujak 16, 2011, 11:00:40 »
Super report, s malo gramatičkih grešaka,ali super.

10/10

Offline Mono 11

• Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Legend
« Odgovori #3 : Ožujak 16, 2011, 13:36:22 »
8/10

Super je Report - veoma dobro obrađeno, ali Report sam po sebi više izgleda kao Wikipedija. =/

Offline Luka

• Trade Count: (48)
  • Primus
  • Proud member of "Vrba_7 Ripping School" =)
« Odgovori #4 : Ožujak 16, 2011, 13:41:11 »
Super report. Dobar odabir teme i dobro je obrađena tema. Bolji je od prvog. 10/10 ;)
My Have/Want List

Proudest member of "JU NUB™" Club!!!

SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!

Nemoj biti G kad mozes biti C!

Offline Ivek7

• Trade Count: (47)
  • Legend
« Odgovori #5 : Ožujak 16, 2011, 13:45:09 »
Super report, 9/10.

Offline roverandom

• Moderator
  • Trade Count: (102)
  • Primus
  • ritam nema mana
    • Last.fm
« Odgovori #6 : Ožujak 16, 2011, 13:47:48 »
čitati ovo dok u pozadini svira fuzija rocka i tradicionalne japanske gitare - neprocjenjivo  ;D

samo jedna stvar:

čak je poginuo Shinai - muž Shienove sestre...

kasnije u tekstu:

Shinai koji sve to nije mogao gledati,...

jel to bila dva Shinaija ili neka greška  ??? ili ja nisam nešt dobro pročito...
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2011, 13:52:07 prorok »
Gear Crush krade karte i laže. Ne vjerujte mu.

Offline anoniman

• Trade Count: (47)
  • Master
« Odgovori #7 : Ožujak 16, 2011, 13:48:13 »
Svaka cast, par gramatičkih pogrešaka ali dajem ti 10/10 ;)

Offline GB King

• Master
« Odgovori #8 : Ožujak 16, 2011, 14:14:13 »
čitati ovo dok u pozadini svira fuzija rocka i tradicionalne japanske gitare - neprocjenjivo  ;D

samo jedna stvar:

čak je poginuo Shinai - muž Shienove sestre...

kasnije u tekstu:

Shinai koji sve to nije mogao gledati,...

jel to bila dva Shinaija ili neka greška  ??? ili ja nisam nešt dobro pročito...

To je bio njegov brat no to se iz konteksta ne vidi  ;) Hvala Svima btw.

Offline roverandom

• Moderator
  • Trade Count: (102)
  • Primus
  • ritam nema mana
    • Last.fm
« Odgovori #9 : Ožujak 16, 2011, 14:19:34 »
To je bio njegov brat no to se iz konteksta ne vidi  ;) Hvala Svima btw.

aha..ok onda... to mi bilo čudno samo ;)

slijedeće bi mogao o nordijskom mitologiji? ^^
Gear Crush krade karte i laže. Ne vjerujte mu.

Offline GB King

• Master
« Odgovori #10 : Ožujak 16, 2011, 14:23:43 »
aha..ok onda... to mi bilo čudno samo ;)

slijedeće bi mogao o nordijskom mitologiji? ^^

pssst spoilerz  ;) i da ispravio sam dio o shinaiu zapravo je umro njegov brat

Offline Neos King

• Ex wandrlay
  • Trade Count: (2)
  • Legend
  • "I'm the chosen one."
« Odgovori #11 : Ožujak 16, 2011, 17:03:14 »
8/10

Offline Splico

• Trade Count: (55)
  • Primus
« Odgovori #12 : Ožujak 16, 2011, 17:29:52 »
10/10
odlično
http://www.forum.yugioh-planet.net/index.php?topic=19066.0

Niko nema pravo bit bahat pogotovo ne neko ko je iz zemlje oko koje se trci utrka od 100m.

Offline JunK DestroyeR

• Moderator
  • Trade Count: (37)
  • Master
« Odgovori #13 : Ožujak 16, 2011, 19:20:32 »
Report je odličan kao i prošli , sve bolji od boljega češće piši reportove ide to tebe  :D ;D E da 100/10
WANT:

2x Evolzar Dolkka/Laggia
1x Rescue Rabbit
1x Emergency Teleport (Ultra rare)
1x Mind Control (Super rare/Gold rare)

JunK DestroyeR Have/Want Lista
PRODAJEM:

http://www.forum.yugioh-planet.net/index.php?topic=15592.msg276495#new

Offline ALAC

• Trade Count: (4)
  • Beast
  • *