Kolovoz 22, 2019, 11:12:43Najnoviji Član: lord wanel

Autor Tema: History Lesson: The Gladz  (Posjeta: 11626 )

Offline GB King

• Trade Count: (6)
  • Master
  • No fact escapes me. Why do you think you can?-N.B.
History Lesson: The Gladz
« : Veljača 16, 2011, 11:57:11 »
Evo u ovo vjetrovito jutro odlučio sam napisati report. Ovako nešto sam htio napisati već duže vrijeme ali nikako. Uvijek mi se na putu našla nekakva niža a češće i viša sila. Pošto volim povijest i namjeravam studirati nešto vezano uz nju shvatio sam da ovo jednostavno moram podijeliti s nekim. Kao što svi dobro znamo u boosteru Gladiator's Assault izašao je novi support za Six Samurai-e, Alien-e te Gemini-e. No, najvažnije od svega izašao je novi archetype pod imenom Gladiator Beasts. No, ja nisam počeo ovo pisati da bi vam objašnjavao effecte karata koje svi znate ni ništa slično. Primjetili ste da su imena svih Gladiatora latinizirana (Darius,Secutor,Equeste....) zašto postoji i razlog.

Naš dragi KONAMI je pri imenovanju i art-u  gladijatora napravio domaću zadaću i pročitao i koju knjigu i napravio opsežno istraživanje. Ime svakog gladijatora ima neku povijesnu poveznicu i/ili pozadinu. Slično je i sa njihovim art-om, oružjima i support kartama. Naime, vjerovali ili ne klase gladijatora po kojima su Gladiator Beast-ovi imenovani stvarno su postojale! I u principu na temelju toga se temelji ovaj moj report. Pa počnimo……Dvije Karte za Colloseum molim! :D

Opća Povijest, Činjenice i Informacije
Rimski gladijatori su bili razlikovani po načinu borbe, odijeći i naoružanju te su na temelju toga bili podijeljeni u klase. Postojala su stroga pravila i protokol kod borbe gladijatora. Borbe su najčešće bile jednostavni okršaj dvojice gladijatora različite klase i načina borbe. Opća podjela  gladijatora je bila na one teško i na one lako opremljene. U borbama teško opremljeni gladijatori su koristili svoja teška oružja i uspijevali u bliskoj borbi. Lakše opremljeni gladijatori su koristili svoju brzinu i razna pomagala kako bi pobijedili, te su izbjegavali blisku borbu. Gladijatori iste klase se najčešće nisu međusobno borili osim u slučajevima kada je to bilo pravilo. Borbe su ponekad imale i religioznu crtu u njima npr. oklop gladijatora klase Retiarus krasila su lica Boga Neptuna.

A sada prelazimo na dio u kojem ću vam pobliže objasniti karakteristike i činjenice pojedinačnih klasa gladijatora po kojima su „Gladzi“ imenovani i iz kojih vuku svoje karakteristike.

Gladijatori klase „Secutore“ su za razliku od GB Secutora bili tesko naoružani gladijatori koji su se nadali bliskoj borbi. Oklop im je prikrivao cijelo tijelo osim gornjeg dijela prsa koja im je bila „slaba točka“. Zbog svog teškog naoružanja i oklopa često su morali loviti svoje protivnike, zbog toga dobivaju nadimak „Lovci“ . Nosili su kacigu sa dva mala otvora za oči što je onemogućavalo drugom gladijatoru da ga ozljedi po licu i vratu.

Gladijatori klase „Murmillus“ su bili osrednje naoružani gladijatori sa raskošno ukrašenom opremom i kacigom čije je naličje prikazivalo ribu ili neku drugu morsku životinju. Borili su se sa dugim kopljima i štitovima koji su bili okruglog oblika i presvučeni kožom iznutra. Vjerovatno su dizajnirani da sliče grčkim hoplitima iz Trojanskog rata. Ako bi Murmillus ispustio ili izgubio mač u borbi imao je „rezervni“ bodež skriven u svom štitu koji je često služio kao podli način pobjede.

Gladijatori klase „Holplomachus“ su bili teško oklopljeni gladijatori čiji je cilj u borbi bio onesvijestiti ili onesposobiti protivnika  bacanjem kamenja. Često su , zbog svoje snage bili sparirani dvojici mlađih ili lakše opremljenih gladijatora u kojem bi bili postavljeni na nasip napravljen od pijeska. Lica i glave su im krasile trofeji mrtvih afričkih životinja najčešće nosoroga ili slona

.             

Gladijatori klase „Dimacheri“ su bili lakše opremljeni gladijatori koji su se borili sa dva mača(gladiusa)umjesto samo jednog. No, zato nisu imali ručni ni prsni štit. U borbama su predstavljali barbarska plemena koja je Rim pokorio, pa su zato nosili kacigu s rogovima te krzna raznih životinja preko svojih leđa.

Gladijatori klase „Bestiarus“ su se umjesto s drugim gladijatorima borili sa životinjama. Bili su nešto lakše opremljeni, a borili su se sa toljagama nešto rjeđe i sa bičevima. Ponekad bi kao kaznu bili jednostavni bačeni nenaoružani životinjama.  Nakon preživljene borbe su mogli uzeti tijelo mrtve životinje (najčešće lava ili tigra) kao trofej i hranu.

Gladijatori klase „Laquerari“ su se borili kratkim mačem i kožnim bičem koji je često bio umočen u neku vrelu tekućinu. Bili su osrednje opremljeni, te su u borbi pokušali svezati neprijatelja prije nego li ga ubiju. Često su bojali kožu na uzoru na divlje životinje npr. tigrove  i vukove te su nosili životinjske lubanje i rogove na glavi ili ramenima zbog intimidacije.

Gladijatori klase „Eques“ su bili jedina klasa gladijatora koja se borila međusobno. Bili su opremljeni konjičkim kacigama,četvrtastim štitovima i dugim kopljima. Umjesto na nogama borili bi se na konjima ili kočijama(sada znam zašto Equeste voli chariot :D). Ako bi ijedan gladijator pao s konja i drugi je morao učiniti isto u duhu pravedne borbe. Nakon pobijede pobjednik je dobivao i konja poraženog.

Gladijatori klase „Retiarus“  su bili lakše opremljeni a borili su se trozupcem i ribarskom mrežom. Često su bježali od svojih neprijatelja čekajući da se oni umore kako bi mreža bila bačena u pravi trenutak. Nakon toga su nastojali dovršiti „posao“ trozupcem koji je ciljao vrat ili trbuh. Ponekad bi dobili i nekoliko kamenja u svrhu odbijanja svojih protivnika.

Naš „najdraži“ Heraklinos nije baziran na gladijatoru nego na grčkom mitskom junaku Herkulesu koji je postao poznat po svojim junačim dijelima kojih je bilo 12. Njemu su se svi gladijatori molili prije ulaska u Colloseum što je razlog njegovog uključenja u ovaj archetype. Bio je poznat po svojoj lukavosti,hrabrosti,snazi,darežljivosti i mogućnosti da vidi čistu razliku između dobrog i lošeg. Znao se obraniti od raznih magija i smicalica koje su ga pratile kroz život, što objašnjava  Heraklinosov effect.

Evo sa Heraklinosom završavam ovaj report o Gladiator Beastovima kakav još nitko nije napisao. Zaista sam se potrudio da ovo napišem tako da vas molim da budete blagi pri ocjenjivanju i komentiranju. Znam da ovo nije klasični YGO report , ali zato sam ga odlučio i napisati. Ja mislim da je razlika između ovog i mog prvog reporta jasna i da sam učio na greškama. Hah, da puno ne duljim nadam se da ste uživali u reportu, da vam je bio zanimljiv i nesvakidašnji.:D

Yours Truly:
GB King
Napisano riječ : 1.025
« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2011, 12:10:08 GB King »

Offline Neos King

• Ex wandrlay
  • Trade Count: (2)
  • Legend
  • "I'm the chosen one."
Re: History Lesson: The Gladz
« Odgovori #1 : Veljača 16, 2011, 12:07:08 »
Zanimljivo i čitljivo 8/10 ;)

Offline Luka

• Trade Count: (48)
  • Primus
  • Proud member of "Vrba_7 Ripping School" =)
« Odgovori #2 : Veljača 16, 2011, 13:00:41 »
Ovaj report je drugačiji od bilokojeg drugog i to mi se jako sviđa. Čestitke na izboru teme te na jako zanimljivom reportu. Od mene imaš 10/10. ;)
My Have/Want List

Proudest member of "JU NUB™" Club!!!

SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!

Nemoj biti G kad mozes biti C!

Offline Križa

• Trade Count: (138)
  • Legend
« Odgovori #3 : Veljača 16, 2011, 13:16:29 »
Svaka čast,stvarno si se potrudio i napisao jedan od najzanimljivijih reportova na forumu u posljednjih godinu dana(barem meni)..
Inače sam dosta škrt na ocjenama,ali ti mi nisi dao nikakvog povoda za to tako da od mene imaš 10/10

Offline Ivek7

• Trade Count: (47)
  • Legend
« Odgovori #4 : Veljača 16, 2011, 13:37:07 »
Vrlo zanimljivo i poučno. 10/10.

Offline Black Knight

• Moderator
  • Trade Count: (140)
  • Legend
  • Man I'm pretty
« Odgovori #5 : Veljača 16, 2011, 13:44:32 »
10/10
GB FTW 
RC-1 certified

H/W

Srbija do Tokija preko Milwaukeeja ... U Japanu je legalan i u Americi je legalan. Zasto ne bi bio i u Srbiji ? :)

Offline anoniman

• Trade Count: (47)
  • Master
« Odgovori #6 : Veljača 16, 2011, 13:44:41 »
Ovaj report je drugačiji od bilokojeg drugog i to mi se jako sviđa. Čestitke na izboru teme te na jako zanimljivom reportu. Od mene imaš 10/10. ;)

Offline MisterA

• Trade Count: (34)
  • Monarch
  • **
« Odgovori #7 : Veljača 16, 2011, 13:45:15 »
Any man who must say, "I am the king" is no true king.

Offline Traceur

• Moderator
  • Trade Count: (125)
  • Primus
  • Pruzam uslugu narucivanja karata preko neta.
« Odgovori #8 : Veljača 16, 2011, 14:52:14 »
predobar report, ultra zanimljivo :D
10/10

a šta gyzarusa nema? :P

Offline CCV

• Trade Count: (1)
  • Primus
« Odgovori #9 : Veljača 16, 2011, 15:12:20 »
 10/10, prefektno. Ostali GB-ovi koji se ne igraju?
Registrirajte se na eRepublik sad i budite dio oslobađanja eHrvatske od ruku eSrba!

1826. Godine je napao Bangladeški zaljev sa skupinom ratobornih amazonki iz plemena zvanog KuUx'€Al sa ciljem oslobođenja svih Bijelouški iz ropstva zlog tirana Mum'dul Naajaba, koji ih je iskorištavao za švercanje jazavčevih kupaćih gaćica preko granice sa istočnom Bjelorusijom.

"Never argue with idiots, they just drag you down to their level then beat you with experience."

Lol daj nebaljezgaj gluposti

Offline Substitoad

• Trade Count: (7)
  • Beast
  • *
  • Blackwing palyer!!!!!!!!!!
« Odgovori #10 : Veljača 16, 2011, 15:52:48 »
predobro 10/10 samo još ubaci gyzarusa

Offline GB King

• Trade Count: (6)
  • Master
  • No fact escapes me. Why do you think you can?-N.B.
« Odgovori #11 : Veljača 16, 2011, 16:33:50 »
Evo prvo da vam se svima zahvalim karma+ svima.......kao drugo gyz i neka druga ekipa nisu zapravo bazirani na gladjiatorima pa ih zato nisam naveo........heraklinosa sam morao jel mi je predrag :D

Offline GambleLover

• Trade Count: (32)
  • Master
« Odgovori #12 : Veljača 16, 2011, 16:36:41 »
Awesomesupersauce 100/10

Trebam 3 Dark Grephera i ROTU, javite se pls!
Lista

Offline Black Rose Master

• Lady
  • Trade Count: (24)
  • Primus
  • Fejms :D Element :) DGK <3 DC :P Vans ^^
« Odgovori #13 : Veljača 16, 2011, 17:05:29 »

Offline Johnny

• Trade Count: (69)
  • Legend
  • Mislim, dakle postojim...možda.
« Odgovori #14 : Veljača 16, 2011, 17:31:06 »
Jako lijepo i edukativno.
Dosta lijepih opisa.
10/10
Apparently winning a Duel doesn't cut it anymore,you have to piss off your opponent in the process.
h/w:
http://www.forum.yugioh-planet.net/index.php?topic=13976.0
k/p:
http://www.forum.yugioh-planet.net/index.php?topic=13904.0

Napisao sam ogroman post, onda ga pobrisao i svhatio da se može sažeti u dvije riječi. Glup si.

Her: "So what's your most impressive accomplishment?"
Him: "Get ready for this.  I'm top 100 on Dueling Network."
Her: "OH GOD! OH GOD! I'VE WAITED MY WHOLE LIFE TO MEET SOMEONE LIKE YOU! *jumps up, thrashes stuff off table, takes him by the collar* DO ME!!"

On Otakon's request: Johnny, isprazni inbox!!!!