Kolovoz 22, 2019, 12:29:31Najnoviji Član: lord wanel

Autor Tema: Dragons of Future 'part 7'  (Posjeta: 4947 )

Offline raviel

• Trade Count: (179)
  • Legend
Dragons of Future 'part 7'
« : Siječanj 12, 2011, 19:32:09 »
'part 7'

Došla je nova godina uzbuđenja. I odmah počela sa LoM-champsima! U ovom reportu ću opisati svoja zapažanja o samim Champsima a kasnije i o Disaster Dragonima.
Budući da se dosta ljudi žalilo ( tj. svi ::P ) da je prošli report / članak (nazovite to kako želite) bio pre kratak, potrudit ću se da ovaj, sedmi po redu bude malko .. bolji . Dakle, prošli su prvi tijedni Nove nam 2k11. godine i već imali prvi "veliki" turnir. Istina, nije se odazvalo baš previše (kvalificiranih) ljudi kako su neki očekivali, no bilo je zanimljivo opet doći do "Cassandre" (isprike ako sam krivo napisao ime restorana) i ovoga pute ne platiti kaznu za parking xD . Budući da je ban lista totalka, spora i ne baš zanimljiva, nisam išao svojim uobičajenim dekom, već Disaster Dragonima sa kojima baš i nemam toliko iskustva kao sa Dragon Norcima. Dakle, bio je prvi veliki test za mene sa "novim" dekom.
Pa hajde, da započnem sa novim reportom  : )

part 1:   Land of Magic Championchip  season 2
part 2:  Deck profile;  Disaster Dragon
part 3:  Standardno

part 1:

Land of Magic Championchip  'season 2'

Dugo sam očekivao ovaj turnir, budući da sam htio isprobati dek kojim još nisam bio na večem natijecanju. Dakle radi se o Disaster Dragonima. Zdanjih par tijedena prije Champsa jedva sam mogao spavati, kamoli išta drugo zbog išćekivanja ( vjerujem da nisam bio jedini xD ) . Kako je došao i zadnji dan priprema, jedva da sam spavao 3 sata. Buđenjem u 5:00h ujutro i pripremanjem auta za polazak skužih da remen neuobičajeno jako cvili, što je rezultiralo podizanjem poklopca i zatezanjem remena. Isto tako oduzelo mi je pola sata od samog polaska. No dobro, neću duljiti sa glupostima oko puta, sumnjam da to ikoga zanima xD. Dakle, dolazim sa Bjelovarskom ekipom do restorana i prva osoba koja mi se obraća je Nocturnus kojemu je trebao ful mint Emmer u zamijenu za njegovog manje mint Emmera. Usput zarađujem određenu svotu kuna i Dark Enda  : ). Nakon nekog vremena susrećem i druge ljude sa kojima sam dogovorio trejd . Nemojte mi zamijeriti ako vas sve ne spomenem, pamčenje mi je jako .. rijetko . Nakon dobra dva sata čekanja, počinju prijave za Champse. Budući da nisam imao sve karte koje su mi trebale za dek, krenuo sam u lov na potrebne, no nažalost .. neuspiješno. Jedina karta koju sam nabavio ( kasno ) bila je Dragon Ice i WoW playmat (sve od zagya), kažem kasno budući da sam predao dek listu  : P . No dobro mislim si, igrat ću pa kud puklo da puklo.
Kreću Champsi i počinje prva runda;

Mach 1: Disaster Dragon vs. QDW koji je igrao .. zagy2 =) (isprike ako sam pogriješio ime deka)

Disaster : 8000, 6100, 800, 0
QDW : 8000, 6200, 4200, 3800
Prva runda je bila zanimljiva, nisam baš očekivao ovakav dek. Dosta je zanimljiv playstile. Nesiječam se tko je što toćno odigrao no zahvaljujući papiriču, znam kako su tekli LP-i. Prvu gubim.

Disaster : 8000
QDW : 8000, 0
Nakon što sam sajdao par karti, počela je druga runda. U početnom hendu koliko se siječam imao sam Future Fusion, Giant Trunade, LaDD i par karti. Odigrao sam FF i ponovio postupak zbog Giant Trunadea, u graveu je bilo 10 Dragona od kojih je bilo 3 REDMD-a na polju u endu. Idući potez polje je bilo naswarmano osim Darknessima, LaDDom i Primeom, nije mogao ništa. Jedan jedan.

Disaster : 8000, 6100, 4900, 3700
QDW : 8000, 7000, 5000, 3600, 3500, 1750, 0
Siječanje mi je dosta slabo u vezi treće, no bilo je dosta napeto. Na kraju ide sve u moju korist i dobivam prvi meč.

Mach 2: Disaster Dragon vs. Final Countdown

Disaster : 8000, 9000, 10000, 0
Final Count : 8000, 6000, 4900, 2400, 1300
Yeah, lijepo mi je pumpao LP-e, no nikakve koristi. Uvijek je imao nešto za obraniti se tako da mu nisam mogao doći do LP-a. Ovu dobiva.

Disaster : 8000, 9000
Final Count : 8000, 6000, 2800, 0
Počinje druga runda i opet mu namiješam u prvom hendu Final Countdown -.- . Budući da sam sajdao par karti, dobio sam na brzini i riješavao sam se njegovih s / t karti. Na kraju sam izvukao LaDD-a koji donosi pobijedu.

Disaster : 8000, 9000, 7500
Final Count : 8000, 7500, 5500, 0
Ovoga puta nisam sijeko dek, pa nije imao u prvom hendu Countdown. Tijekom vremena sam se uspio naswarmati sa Yamatom i Koa'ki Dragom na polju. koa'ki Drago mi je ujedno donio i pobijedu zbog fail ne čitanja protivnika. Naime išao je po Battle Fadere sa Sarcoima što mu nije pomoglo zbog Koa'ki Dragoa  : ) .
Rezultat u meču je 2 : 0. pomislih, dobro je krenulo ..

Mach 3: Disaster Dragon vs. Lightsworn (ili Twilight, neznam)

Disaster : 8000, 5000, 3400, 0
LS : 8000, 7000
Nisam nikako mogao povući koa'ki Dragoe !

Disaster : 8000, 7200, 0
LS : 8000, 3200, 3100, 2800, 1800
Sajdo sam, nije pomoglo .

Mach 4: Disaster Dragon vs. Six Samurai

Disaster : 8000, 6600
Six Sam : 8000, 7700, 4900, 0
Dobro je išlo, nisam baš imao većih poteškoča.

Disaster : 8000, 1800, 0
Six Sam : 8000, 6100, 5000
Sajdo sam  -.-

Disaster : 8000, 7700, 4300, 0
Six Sam : 5200
Nisam vratio dek na normalu. opet, sumnjam da bi pomoglo budući da se uspio brzo naswarmati. Svaka mu čast.

Mach 5: Disaster Dragon vs. Blackwing

Disaster : 8000, 7900, 5900, 3900, 1900, 0
Blackwing : 8000, 6000
Heh, opet nisam imao Koa'ki Dragoa.

Disaster : 8000, 6400, 3600, 0
Blackwing : 8000, 6000, 4000
Kroz prvih desetak poteza nasetali smo se sa trepicama i spelicama i čekali tko će prvi nešto poduzeti. Bilo mi je pomalo smiješno, no tko se zadnji smeje ...
Rezultati meča, 2 : 3. Loše ..

Mach 6: Disaster Dragon vs. Mashina Ivek7 na forumu.

Disaster : 8000, 6000
Machina : 8000, 6500, 5900, 0
Nemam baš previše problema igrati protiv ovakvih dekova. Dek je jako dobar, no Exploderi čuda ćine  : )

Disaster : 8000, 6800, 3100, 0
Machina : 8000, 5000
Ove se nesiječam pa ču se opravdati da sam nešto misplayo  : P

Disaster : 8000, 6800, 6000
Machina : 8000, 5000, 2600, 0
Naswarmao sam se sa "duplim" Future Fusionom, dalje je sve išlo kako je trebalo.

Final standings:
- score matcheva 3 : 3
- mijesto na turniru  32.

Vjerujem, da se nisam zeznuo u sajdanju protiv Samuraia bilo bi drugaćije. No opet, možda je ipak bilo suđeno da izgubim  xD. Da, nisam baš zadovoljan rezultatom, moglo je biti bolje. Opet, bilo je zanimljivo i jedva čekam iuće Champse ili što već drugo dođe  =)

Lista deka kojim sam išao na Champse;
Citat:
Dragons:
oo3 Red-Eyes Darkness Metal Dragon
oo3 Red-Eyes Wyvern
oo3 Koa'ki Meiru Drago
oo3 Masked Dragon
oo2 Exploder Dragon
oo1 Light and Darkness Dragon
oo1 Prime Material Dragon
oo1 Yamata Dragon
oo1 Vice Dragon
oo1 Totem Dragon
oo1 Dread Dragon
oo1 Delta Flyer
Spells:
oo1 Burial from a Different Diemnsion
oo1 Monster Reborn
oo1 Future Fusion
oo1 Giant Trunade
oo1 Stamping Destruction
oo1 My Body as a Shield
oo1 Dark Hole
oo2 Gold Sarcophagus
oo2 Mystical Space Typhoon
oo3 Book of Moon
Traps:
oo1 Call of the Haunted
oo1 Torrential Tribute
oo1 Mirror Force
oo1 Dimansional Prison
oo2 Bottomless Trap Hole

:) : zaradio para, nabavio Dark Enda, nabavio Dragon Ice, nabavio playmat.
:( : nisam nabavio Solemne, nisam nabavio Catastora, neispavanost, malo ljudi.

Ako vam se nije svidio ovakav report, javite da nepišem reporte sa turnira :P

part 2:

Deck profile;  Disaster Dragon

Riječ je o novim Disasterima, dek koji sam postao u 'Deck Garage' dijelu foruma. Odmah da obavijestim, Solemn Judgment nisam nabavio zato ga nema u niti jednom mom buildu dekova. Za razliku od svih prijašnjih dekova koje sam postao pod garažom (ako to tako mogu nazvati) , dek je mnogo stabilniji i zahvaljujući "testanju" na Champsima, otkrio sam što usporuje stare verzije i što ih oslabljuje. Iako je riječ o sitnicama, zapravo te sitnice puno znaće. Prva stvar je Light and Darkness Dragon. Disaster je oduvijek išao na kontrolu (od kada ga je po prvi puta napravio Richard Clarke), nikada na brzinu. Otkako su izašli Vice Dragoni, svi su ih gurali u dek po tri komada što je naravno previše. Zapravo, možda čak i lažem, dobra je karta ali opet .. Isto tako vidim da mnogi guraju u dek 2 do 3 Delta Flyera. Sve ovisi o playstileu igrača koji igra dek. No opet, svi biježe od kontrole i idu na "brzinu" koje u ovakvom deku zapravo i nema. Sve je u kontroli. Počeo sam sa LaDDom, dakle nije dovoljno igrati jednoga u mainu a drugoga sajdati. Ili igraš sa 2 LaDD-a ili bez ijednog. Protiv koga god da sam igrao na champsima, uvijek mi je falio taj drugi LaDD. Bez njega dek jednostavno gubi na stabilnosti i kontroli. Slijedeća stvar koja fali deku je swarm. Samo Vice Dragoni nisu baš nešto za sebe, no dodavanjem Dragon Ice taj problem se riješava. LV5 WATER Dragon-Type monster koji sam sebe specijalno pozove iz henda ili gravea ako protivnik nešto specijalno pozove. Karta spriječava moguće OTK-e i game loose, dok vama daje mogući LV 6 - 7 - 8 Synchro summon. Nekažem da je karta odlična unutra, no daje na stabilnosti deka i lakšem prizivanju LaDD-a na polje. Preporučio bih ga u Disasterima. My Body as a Shield, mnogi su mi rekli da maknem tu kartu, opet ću vam odbrusit  =P, karta je odlićna unutra i spasila me kada god sam ju izvukao. Stamping Destruction je odličan kao treći MST i nema nikakvih razloga zašto ga makivati sa liste. Call of the Haunted, ovisi koliko trepica se koristi u deku. Zna pomoći no opet zna i zasmetati. Po ukusu igrača. Kada sam već kod trepica, vidim da dosta ljudi po drugim forumima trpaju sve tipa Solemn Warning x2, Prisoni x2, .. .. Ne shvačaju da je to previše monster removala. Dovoljan je jedan Warning (možda i niti jedan) u ovakvom deku, najveći problem su protivničke trepice kojih se treba riješiti prije monstera. Koa'ki Meiru Drago, budući da je sve manje dekova koji konstantno specijalno pozivaju Darkove i Lightove, dovoljno je imati dvije kopije u deku. Zamijenjuje ga Dragon ice ili ako je nekima draže Blizard Dragon. Exploder Dragon je također bio žrtva skračivanja, ostala je jedna kopija dok drugog zamijenjuje još jedan Totem Dragon zbog lakšeg prizivanja LaDD-a. Dakle, sve se vrti oko LaDD-a. Book of Moon, neče se pogriješiti ako su tri unutra ili dva. Nekako mi se počelo događati da je treći višak pa sam ga izbacio, no lako može zamijeniti Burst Breath.
Rezultat je slijedeći :

Citat:
Disaster Dragon

part 3:

Standardno

Richard Clarke aka. Krush Dragon on YuGiTube
DragonDuelist Girl , Light and Disaster Dragon player

Dragons of Future 'part 6'
Dragons of Future 'part 5'
Masters of Hardcore, join the Core! Dragons of Future Part 4
Masters of Hardcore, join the Core! Dragons of Future Part III
Dragons of Future Part 2
Dragons of Future

« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2011, 22:10:29 raviel »
They who know shall remember the Legend .

Offline klempoklempic

• Trade Count: (8)
  • Legend
  • Inače se izgovara klampoklampic ;)
Re: Dragons of Future 'part 7'
« Odgovori #1 : Siječanj 12, 2011, 19:48:35 »
Odličan report/članak. Imaš nekoliko gramatičkih pogrešaka, ali inače ok. 9.5/10 (Dueli su mogli biti s malo više detalja)
Samo jedno pitanje: Što misliš o Disasterima koji igraju 3 Vice-a i 2 one karte koje vraćanjem zmaja nekog određenog levela u ruku uništava sve s/t karte na polju?

Offline raviel

• Legend
« Odgovori #2 : Siječanj 12, 2011, 19:57:16 »
Odličan report/članak. Imaš nekoliko gramatičkih pogrešaka, ali inače ok. 9.5/10 (Dueli su mogli biti s malo više detalja)
Samo jedno pitanje: Što misliš o Disasterima koji igraju 3 Vice-a i 2 one karte koje vraćanjem zmaja nekog određenog levela u ruku uništava sve s/t karte na polju?

Isprike zbog gramatike, tipkovnica mi ponekad neće primiti sve što napišem zbog godina staža :P
Vice Dragoni sa Wingbeat of Giant Dragon ? U večini slučajeva na polju će biti monster tipa Masked Dragon kao zaštita, zato je Vice Dragon postao višak i igra se samo jedan. Wingbeat se može igrat makar je jedan Vice Dragon u deku jer nije ovisan o njemu, dovoljno je čak imati jedan Wingbeat sa Dragon Ice i Vice Dragonom (čak mi se čini bolja opcija Dragon Ice), no ipak je riskantno. Boljom opcijom po testanjima se pokazao Stamping Destruction.

Offline Luka

• Trade Count: (48)
  • Primus
  • Proud member of "Vrba_7 Ripping School" =)
« Odgovori #3 : Siječanj 12, 2011, 20:22:30 »
Ooooo.:D Zagy voli gubiti od Disastera u prvoj rundi. xD
Odličan članak. Imaš 10/10 od mene uvjek.:P
My Have/Want List

Proudest member of "JU NUB™" Club!!!

SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!

Nemoj biti G kad mozes biti C!

Offline raviel

• Legend
« Odgovori #4 : Siječanj 12, 2011, 20:29:52 »
Ooooo.:D Zagy voli gubiti od Disastera u prvoj rundi. xD
Odličan članak. Imaš 10/10 od mene uvjek.:P

Hehe, nismo se očekivali. Bilo je drž nedaj   :D

Offline Luka

• Trade Count: (48)
  • Primus
  • Proud member of "Vrba_7 Ripping School" =)
« Odgovori #5 : Siječanj 12, 2011, 20:34:00 »
Hehe, nismo se očekivali. Bilo je drž nedaj   :D

Hh.:D
Dobio je on od mene na Natsima u prvoj rundi. xD Voli on Disaster. Znam ja to.:P
My Have/Want List

Proudest member of "JU NUB™" Club!!!

SPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!

Nemoj biti G kad mozes biti C!

Offline Black Knight

• Moderator
  • Trade Count: (140)
  • Legend
  • Man I'm pretty
« Odgovori #6 : Siječanj 12, 2011, 20:53:42 »
Odličan članak, nemam ni najmanju zamjerku  ;)

10/10
RC-1 certified

H/W

Srbija do Tokija preko Milwaukeeja ... U Japanu je legalan i u Americi je legalan. Zasto ne bi bio i u Srbiji ? :)

Offline raviel

• Legend
« Odgovori #7 : Siječanj 12, 2011, 20:57:27 »
(Dueli su mogli biti s malo više detalja)

Istina, no problem je što vrlo brzo zaboravim što se sve događalo. Da nisam pisao LP-e na papirić, nebih se sijetio ni report napisati   :D

Odličan članak, nemam ni najmanju zamjerku  ;)

10/10

Thx  :)

Offline Damjan

• Trade Count: (23)
  • Monarch
  • **
  • Makine <3 <3
« Odgovori #8 : Siječanj 12, 2011, 21:42:10 »
Još jedan odličan report. :P
Već si pomalo dosadan. -.-" :D
Šalim se. Samo tako nastavi.  ;D

10/10

Offline Nocturnus

• Trade Count: (145)
  • Legend
« Odgovori #9 : Siječanj 12, 2011, 22:11:26 »
Svaka cast bravo stvaro bravo. Imali smo isti problem jebena neispavanost inace idem dan prije i cijeli dan cu odspavat u komadu pa nevjerujem da ce bit problema...^^

10/10

Dark Enda si nabavio od koga??

Inace imas + karmu uvijek i zauvijek. ;)
Farewell!

Offline raviel

• Legend
« Odgovori #10 : Siječanj 12, 2011, 22:16:07 »
Svaka cast bravo stvaro bravo. Imali smo isti problem jebena neispavanost inace idem dan prije i cijeli dan cu odspavat u komadu pa nevjerujem da ce bit problema...^^

10/10

Dark Enda si nabavio od koga??

Inace imas + karmu uvijek i zauvijek. ;)

Aj, nemoraju sad svi znati da je od tebe  ::)   pošteđujem te  :P

Hehe, istina. Treba doći dan prije i dobro se naspavati   :D
Hvala i uzvraćam karmom   ;D

Offline Križa

• Trade Count: (138)
  • Legend
« Odgovori #11 : Siječanj 12, 2011, 22:43:15 »
Odličan report(kao i uvijek),duelovi su mi prekratko opisani,ali shvaćam i zašto(i sam sam mislio napisati report,ali se slabo sjećam duelova pa odustah ;))
9/10
Čestitke na postignutom rezultatu,dosta dobar score 8)

Offline Johnny

• Trade Count: (69)
  • Legend
  • Mislim, dakle postojim...možda.
« Odgovori #12 : Siječanj 12, 2011, 23:07:55 »
Po obićju vrhunski, jedino malo gramatija šteka, al ybg-hardver je takav kakav je
10/10
Apparently winning a Duel doesn't cut it anymore,you have to piss off your opponent in the process.
h/w:
http://www.forum.yugioh-planet.net/index.php?topic=13976.0
k/p:
http://www.forum.yugioh-planet.net/index.php?topic=13904.0

Napisao sam ogroman post, onda ga pobrisao i svhatio da se može sažeti u dvije riječi. Glup si.

Her: "So what's your most impressive accomplishment?"
Him: "Get ready for this.  I'm top 100 on Dueling Network."
Her: "OH GOD! OH GOD! I'VE WAITED MY WHOLE LIFE TO MEET SOMEONE LIKE YOU! *jumps up, thrashes stuff off table, takes him by the collar* DO ME!!"

On Otakon's request: Johnny, isprazni inbox!!!!

Offline raviel

• Legend
« Odgovori #13 : Siječanj 13, 2011, 13:04:53 »
Odličan report(kao i uvijek),duelovi su mi prekratko opisani,ali shvaćam i zašto(i sam sam mislio napisati report,ali se slabo sjećam duelova pa odustah ;))
9/10
Čestitke na postignutom rezultatu,dosta dobar score 8)

Iskreno, moglo je i bolje. No ipak sam uvidio nedostatke deka što me navelo na ovaj report i malu rekonstrukciju deka. Thx za ocijene  :)

Offline darkman15

• Problematičan trejder
  • Trade Count: (77)
  • Legend
« Odgovori #14 : Siječanj 13, 2011, 20:14:09 »
imaš 10 od mene ;)